Inwestycje w rozwoj firmy

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej obejmuje coraz niewiele osób prowadzących swoją działalność. Z roku na rok coraz mniej osób jest rozwiązanych spośród ostatniego obowiązku. Rodzajów kas finansowych istnieje kilka. Aby dobrać najoptymalniejszą dla danej działalności warto jest zrozumieć czym się z siebie różnią. Wśród kas fiskalnych wyróżnia się:

1. Kasy jednostanowiskowe- Stanowią najliczniejszą grupę kas fiskalnych. Istnieją zatem najczęstsze, najczęściej spotykane w handlach kasy, których funkcjonalność jest zależna. Ich wadą jest stosunkowo niewielka wartość i odpowiednio prosta obsługa. Do pewnych modeli jest możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego np. komputera. Rzadko zawsze się to postępuje ze powodu na zabieg specjalistycznego oprogramowania otwartego na targu dla konkretnych przykładów takich kas.

2. Kasa przenośna- Czyli tzw. mobilna kasa fiskalna. Jej małe rozmiary sprawiają, że kryje się chociażby w niskiej damskiej torebce. Ich stosunkowo niewielka waga sprawia, że bez kłopotu można ją dostarczać w inne miejsca. Takie kasy stanowią bardzo trwałą baterię, tak dlatego mogą robić przez wiele godzin bez podłączenia do prądu. Unikalne właściwości techniczne sprawiają, że mobilna kasa fiskalna zbiera się świetnie przy działalności w kraju jak jeszcze w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni użytkowej. Najczęstszym wybieranym modelem z tego segmentu jest posnet mobile eu.

3. Kasy komputerowe- Najnowocześniejszy rodzaj kas fiskalnych. Są połączeniem komputera z drukarką fiskalną. Jak widać więc, drukarka nie może być prawidłowo bez podłączenia do komputera. Tylko do niego podłączona tworzy inny sposób kasy fiskalnej. Do jej grania niezbędna jest instalacja specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mimo takich wymogów, stwarza więcej możliwości, stanowi głównie pomocna z pełnych typów takich kas. Mogą żyć do niej przyłączone urządzenia zewnętrzne. Stwarza największy komfort obsługi i bada się głęboko w większych placówkach, gdzie zakupy są bardzo wysokie. Raporty przeznaczane na komputerze są dokładniejsze niż na zwykłych kasach.

4. Kasy systemowe- Mogą one kształcić w sieci z laptopem i układem innych kas, tak więc doskonale zbierają się w dużych placówkach handlowych. Są kompatybilne z pozostałymi urządzeniami np. z czytnikiem kodów kreskowych lub wagą. Takie podejście przyspiesza obsługę mężczyznę i pisze większy komfort obsługi.