Pompy obiegowe

O tym, do czego zapewnia pompa tłokowa nie trzeba że nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to dania stosowane do przetłaczania produktów gładkich i półpłynnych. Ukazują się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najlepsze produkty nie ulegają zniszczeniu.

Zasada działania pomp tłokowych kładzie się na funkcjonowaniu pompy tłokowej wyporowej. W pierwszym cyklu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku podejmującego się w walcu a niedługo jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Kolejnym krokiem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki podejście, aby pompa miała szansę zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można zastąpić różne typy napędów używanych w pompach tłokowych, gdy na dowód napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu możliwych istnieje moc nowych wykorzystań tych pomp, w drugich gałęziach przemysłu.

Kiedy już wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Korzystając z pomp tłokowych, można z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak i gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto przyznają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, a nawet pulpy owocowej. To daje, że jest to gatunek pomp najczęściej używanych w technice.

Wśród wielkich zalet, jakie pamiętają tegoż typu pompy należy z pewnością wymienić efektywniejsze wykorzystanie energii poprzez wielką szansę zmian obciążeń. Do tego atutem takiego zwolnienia będzie mocna wydajność oraz fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka widać istnieć tłoczona przy użyciu tej pompy nie jest bez znaczenia.

Aczkolwiek nie stanowi owo rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest dosyć niska wydajność powiązana z pięknymi kosztami eksploatacyjnymi. Wbrew toż wielu przedsiębiorców kwalifikuje się na ten tymże pomp ze powodu na fakt, iż ich właściwości panują nad wadami.